Akcja czytelnicza „Święta z książką”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 stycznia 2022

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie na przełomie grudnia 2021 r. i stycznia 2022 roku odbyła się akcja „Święta z książką”.  Była ona adresowana do uczniów klas VI- VIII szkoły podstawowej. Jej celem było zachęcenie do czytania książek, rozwijanie kultury czytelniczej oraz kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim.

Polegała ona na wypożyczeniu książki w okresie przedświątecznym a następnie podzieleniu się opinią na jej temat, na forum klasowym. Współorganizatorem akcji była Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, a w jej przeprowadzanie zaangażowali się nauczyciele języka polskiego Dorota Lipian, Anna Kwiatkowska i Katarzyna Otkała. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji. Natomiast za intersujące i kreatywne wypowiedzi na temat konkretnych tytułów literackich nagrody otrzymali: Magdalena Bździuch, Kacper Szponar, Wiktor Bździuch, Mateusz Bździuch, Maksymilian Jastrzębski, Agata Wrębiak, Julia Kwiatkowska, Magdalena Gmyz, Hanna Wasąg, Nikola Jastrzębska, Gabriela Kłos, Julia Koszarna i Martyna Kulanica. Laureatom dyplomy i nagrody zostały wręczone w klasach.

Młodzież wybrała różne książki do czytania, od obyczajowych po fantastykę. Ważne jest to, że opinie wyrażone przez nastolatków zaowocowały wypożyczeniem poleconych tytułów przez ich rówieśników.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-01-21
Data publikacji:2022-01-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:606