Impreza pn. „Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie” 25.11.2015 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 listopada 2015

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu serduszku. Miś to także bohater wielu utworów literackich. Ten najbardziej znany to Kubuś Puchatek.

25 listopada dzieci w Aleksandrowie świętowały urodziny pluszowego i literackiego misia.

W imprezie wzięły udział przedszkolaki (grupy pięciolatków) i uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej razem ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami.  Uroczystość rozpoczęła się od wierszyków związanych z misiami, które prezentowały wszystkie maluchy pod opieką swoich wychowawczyń. Następnie dzieci wysłuchały głośnego czytania fragmentu książki „Kubuś Puchatek” Alana A. Milne’a. Potem  dzieci opowiadały o swoich misiach. Później wszyscy razem z pluszakami  brali udział w różnych zabawach prowadzonych przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Maluchy między innymi przytulały misia najmocniej jak potrafią do swojego serduszka; tańczyły z misiami specjalny układ, szukały miodu z Kubusiem Puchatkiem, uczyły się rymowanych wierszyków o misiach a na koniec tworzyły serduszko i głośno zaśpiewały „Sto lat” składając życzenia wszystkim znanym z literatury i pluszowym solenizantom. Podczas uroczystości został także podsumowany konkurs plastyczny pn. „Miś pluszowy i literacki”, na który wpłynęło 96 prac.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za piękne prace. Impreza zakończyła się misiową dyskoteką.

Uroczystość przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna  wspólnie z Biblioteką Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny Kołem Przyjaciół Biblioteki , Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny  i Przedszkolem „Leśne Skrzaty w Aleksandrowie. Dzieci bawiły się dobrze świętując ze swoimi misiami ale również uczyły się szacunku do zabawek oraz poznawały zwyczaje niedźwiedzi.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-27
Data publikacji:2015-11-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2838