Agnieszka Frączek w Aleksandrowie 18.04.2016 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 kwietnia 2016

Pisarka Agnieszka Frączek spotkała się 18 kwietnia 2016 roku z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka” i najmłodszymi czytelnikami w Aleksandrowie. Jest ona doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jej utwory w zabawny i ciekawy sposób uczą dzieci kultury słowa oraz jak unikać błędów językowych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia duży Dong, przyznawanego przez Polska Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Lubi także zwierzęta, które często są bohaterami jej utworów.

Autorka nawiązała bardzo szybko kontakt z uczestnikami spotkania. Wpłynął na to ciepły i zabawny sposób w jaki opowiadała o swojej twórczości. Czytała również fragmenty książek, tworzyła z dziećmi drogę książki od autora do czytelnika, bawiła się z nimi najczęściej popełnianymi błędami językowymi i zachęcała do czytania. Spontaniczny dialog jaki wywiązał się pomiędzy pisarką a zebranymi maluchami ośmielił je do zadawania pytań. Agnieszka Frączek chętnie na nie odpowiadała. Podczas spotkania został także podsumowany konkurs plastyczny pn. „Ilustracja do wiersza lub utworu Agnieszki Frączek”, na który wpłynęło 80 prac. Dzieci wcześniej poznawały jej twórczość, a do swoich ulubionych utworów tworzyły ilustracje pod opieką wychowawców.  Książki z autografem laureatom nagród głównych (Aleksander Góra, Oliwia Pawłowska, Julia Szczur, Igor Szcząchor, Zuzanna Jakób) wręczyła pisarka osobiście. Autorka doceniła wyobraźnię plastyczną maluchów z Aleksandrowa podkreślając, że cieszy się widząc prace dzieci inspirowane jej twórczością. Na koniec spotkania były kwiaty i pamiątkowe zdjęcie. Potem ustawiła się długa kolejka po autografy, które poetka bardzo cierpliwie wpisywała.

Spotkania autorskie to jedna z najlepszych form promocji czytelnictwa. Właśnie taka uczta literacka odbyła się w Aleksandrowie i już z niecierpliwością czekamy na kolejnego autora, który odwidzi naszą gminę. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka”, Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteką Szkolną.  Wydarzenie to było możliwe dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-19
Data publikacji:2016-04-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2108