Gmina Aleksandrów

Gospodarne i wyjątkowe

8 września 2021

 

W sobotę, 4 września w Amfiteatrze Kumowa Dolina w Chełmie odbył się finał III edycji konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: Ciasto jak dawniej, Ziołowe skarby kulinarne i Serweta inspirowana tradycją. Gala została objęta patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W tegorocznej edycji konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa wzięło w udział 308 kół gospodyń. Do finału konkursu dostało się blisko 180 kół z całego województwa lubelskiego. Są to laureatki I, II i III miejsca z czterech półfinałów, które odbyły się w lipcu i sierpniu w Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej i Lublinie, podczas których komisje konkursowe wybierały zwycięskie potrawy i rękodzieło spośród 1708 zgłoszeń.

Panie z Koła Gospodyń w Aleksandrowie Pierwszym przygotowały do konkursu ”Miętową niespodziankę” – pierożki z serem i z miętą natomiast panie z Aleksandrowa Drugiego upiekły makowca. Przepisy Pań możemy znaleźć w publikacji pt. „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, opracowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego będącej zbiorem dokonań zwycięzców Konkursu.

-„Zabawa podczas gali była wspaniała. Wszyscy podchodzili do nas robić sobie zdjęcia. Ogromnie cieszymy się z wyróżnienia, jest to dla nas motywacja do dalszego działania” – mówi Maria Kapuśniak, gospodyni z Aleksandrowa Drugiego, uczestniczka wyjazdu.

Podczas gali naszą miejscowość dumnie reprezentowali także mężczyźni. – „Ekipa z Aleksandrowa była świetna, z tymi ludźmi możemy jeździć wszędzie”- dodaje pani Maria.

 

Udział reprezentacji z Aleksandrowa podczas gali finałowej oraz wyróżnienie spośród tak dużej liczby uczestników świadczy o ogromnym zaangażowaniu pań z Kół Gospodyń w pielęgnowanie tradycyjnej kuchni i sztuki ludowej, co zasługuje na szacunek i głęboki ukłon w ich stronę.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-08
Data publikacji:2021-09-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:283