Gmina Aleksandrów

Aleksandrowianki na Wojewódzkim Dniu Seniora w Lublinie

29 października 2021

27.10.2021 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala „Wojewódzki Dzień Seniora 2021”. Organizatorem uroczystości był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. W Gali wzięły udział Aleksandrowskie Seniorki. Przedstawicielki Kół Gospodyń przygotowały dla gości tradycyjny poczęstunek.

– Drodzy Seniorzy, Wasza wiedza, mądrość i doświadczenie życiowe ma dla każdego z nas bezcenną wartość. Za to pragnę Wam dziś serdecznie podziękować. Proszę jednocześnie, abyście zechcieli się tymi skarbami z nami dzielić – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Podczas gali uhonorowano laureatów konkursów „Gmina przyjazna Seniorom” i „Aktywny Senior”. W konkursach wzięło udział łącznie 51 uczestników – 20 gmin oraz 31 Seniorów. W każdym z konkursów wyłoniono 5 laureatów.
Panie z Kół Gospodyń z Aleksandrowa przygotowały wspaniałe stoisko z wiejskimi smakołykami i przetworami z domowych spiżarni. Całości dopełniały piękne jesienne dekoracje, dlatego też stragan aleksandrowski cieszył się ogromną popularnością nie tylko wśród uczestników gali. Po pyszności sięgali także organizatorzy oraz pracownicy Centrum.  –Panie z Aleksandrowa są wspaniałymi gospodyniami, po raz kolejny wykazały się ogromnym zaangażowaniem, przygotowując się do wyjazdu. Doskonale zaprezentowały naszą gminę, która słynie przecież z gościnności – mówi Agnieszka Wasąg, opiekunka KGW Aleksandrów.
Podczas gali aleksandrowski team wziął udział w nagraniu telewizyjnym do magazynu Jesień z TVP3 Lublin. Emisja odcinka, w którym mowa będzie o działaniach seniorów w Aleksandrowie, odbędzie się w sobotę 30.10.2021 w TVP3 Lublin.

Podczas gali odbyły się również prelekcje osób związanych ze środowiskiem senioralnym dotyczące problemów zdrowotnych związanych z epidemią COVID-19, bezpieczeństwa osób starszych oraz programu Ogólnopolska Karta Seniora. Uczestnikom wydarzenia czas umilały występy zespołów artystycznych oraz wystawa rękodzieła i obrazów namalowanych przez Seniorów. Przez cały czas trwania gali osoby zainteresowane miały także możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-29
Data publikacji:2021-10-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:780