Gmina Aleksandrów

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne
Przejdź do - "Sadza Płonie Czad Zabija"

"Sadza Płonie Czad Zabija"

24 sierpnia 2020

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią " Sadza Plonie Czad Zabija". 

Czytaj więcej o: "Sadza Płonie Czad Zabija"
Przejdź do - Zaproszenie na XV Sesję Rady Gminy Aleksandrów
Przejdź do - OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE
Przejdź do - Szkolenie e-learningowe "Fundusz sołecki jako narzędzie aktywizacji wsi"
Przejdź do - Wyjazd Koła Gospodyń Wiejskich na półfinał konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"

Wyjazd Koła Gospodyń Wiejskich na półfinał konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"

16 lipca 2020

Delegacje trzech Kół Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa, wzięły udział w półfinale konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, który odbył się 11 lipca w Zamościu. – Celem konkursu jest zachęcenie lokalnej społeczności do tworzenia potraw i produktów z wykorzystaniem lubelskich jabłek, jak również do zaprezentowania bogactwa i różnorodności rękodzielnictwa – powiedziała na temat konkursu dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Ewa Szałachwiej.

Panie z Aleksandrowa Otrzymały nagrody we wszystkich  trzech kategoriach a tym samym nominację do finału, który odbędzie się w Lublinie we wrześniu tego roku.

III miejsce  w kategorii „Najlepsza szarlotka z wykorzystaniem lubelskich jabłek” – KGW „Aleksandrów Pierwszy”- „szarlotka Graży” (Grażyna Bielak)

III miejsce W kategorii „Najlepsze wyroby rękodzielnicze – Piękno tradycji we współczesnym świecie” – KGW „Aleksandrów Drugi”- kompozycja z jabłek (Małgorzata Ksiądz)

III miejsce w kategorii „Najlepsze potrawy, produkty, przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek” – KGW „Aleksandrów Trzeci” – rogaliki z jabłkiem (Józefa Pyzio)

Dzięki pomysłowości, talentom i zaangażowani naszych pań, stoiska przygotowane przez poszczególne koła zachwycały estetyką i bogactwem przygotowanych produktów. Nasze Koła są wyjątkowym elementem promocji naszej Gminy i regionu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: