Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - MIŚ PLUSZOWY – MÓJ PRZYJACIEL Wystawa fotografii

MIŚ PLUSZOWY – MÓJ PRZYJACIEL Wystawa fotografii

26 listopada 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystawy kilkudziesięciu fantastycznych fotografii. Najmłodsi z Aleksandrowa przedstawili nam swoje misie- pluszowych przyjaciół. Wystawa pokazuje jak kreatywne są dzieci oraz jak wiele aktywności podejmują ze swoimi pluszowymi misiami.

 

Czytaj więcej o: MIŚ PLUSZOWY – MÓJ PRZYJACIEL Wystawa fotografii
Przejdź do - CZYTASZ –  BRAWO!  NIE CZYTASZ  –  SŁABO!

CZYTASZ – BRAWO! NIE CZYTASZ – SŁABO!

16 listopada 2020

Kampania promująca czytanie

 

Czytanie to jedna z tych aktywności, która ma niezwykły wpływ na rozwój  człowieka.

Grupa młodych ludzi z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie (w składzie: Nikola Jastrzębska,  Gabriela Kłos, Wiktoria Szabat i Amelia Droździel) przygotowała kampanię online promującą czytanie. Została ona przeprowadzona  w ramach III edycji konkursu #cojaczytam organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Dziewczynki przygotowały animację zachęcającą do czytania książek (również dostępnych online), która została zamieszczona na mediach społecznościowych biblioteki: www.facebook.com/pages/category/Library/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Aleksandrowie,  https://www.instagram.com/gbpaleksandrow/?hl=pl  i jej autorek oraz na  stronie wwwealeksandrow.pl . W jej  ramach również odbyły się październiku „Kalambury z książką” dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny Aleksandrowie.

Kampanię  promują hasztagi: #czytaszbrawonieczytaszsłabo #cojaczytam #wolnelektury. Zachęcamy wszystkich aby dołączyli do grona czytających.

Przejdź do - Aleksandrów spędzał NOC BIBLIOTEK tradycyjnie i online.

Aleksandrów spędzał NOC BIBLIOTEK tradycyjnie i online.

30 października 2020

Noc bibliotek w 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie przebiegała równolegle na dwóch płaszczyznach, fizycznie w bibliotece i online w Sieci. Zainspirowani tegorocznym hasłem „Klimat na czytanie”, tworzyliśmy ofertę aby była klimatyczna i literacka.

Czytaj więcej o: Aleksandrów spędzał NOC BIBLIOTEK tradycyjnie i online.

ACADEMICA (Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych) dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie

21 października 2020

         

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie od września 2020 roku r. została biblioteką partnerską systemu Academica. Dzięki temu aleksandrowska biblioteka oferuje bezpłatny  dostęp do sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica i daje możliwość korzystania z tych zasobów  swoim Czytelnikom.

Czytaj więcej o: ACADEMICA (Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych) dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie
Przejdź do - "Rodzinne czytanie" Wystawa fotografii

"Rodzinne czytanie" Wystawa fotografii

19 października 2020

 

 

 

Przejdź do - Jakie to zwierzę ?  Jaka to roślina ? Konkurs online

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: