Gmina Aleksandrów

Strona główna

Powiększ zdjęcie

Jan Koman mieszkaniec Aleksandrowa, oddał już 82 litry krwi !

16 lipca 2024

Jan Koman człowiek o dwóch sercach, którego czyny zasługują na ogromny szacunek.
Rdzenny mieszkaniec Gminy Aleksandrów przez blisko 44 lata oddaje drogocenny płyn, jakim jest krew. Wsumie oddał już 82 litry pełnej krwi. Za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa otrzymał liczne odznaczenia: Brązowy, Srebrny oraz Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta
RP, tytuł „Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Od roku 1989 ma także tytuł i odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". Bilgorajski oddzial PCK złoży wniosek do Lubelskiego Oddzialu Okrego-
wego o nadanie mu wyróznienia „Kryształowe Serce”. Wyróżnienie to Pan Jan otrzymał 24 sierpnia 2023 r.

Kryształowe serce, które otrzymał za zasługi w rozwoju honorowego krwiodastwa, to najwyższe odznaczenie Prezydium Zarządu Głównego PCK.

Czytaj więcej o: Jan Koman mieszkaniec Aleksandrowa, oddał już 82 litry krwi !

Program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących

15 lipca 2024

Szanowni mieszkańcy,
Rozpoczyna się kolejny program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących:
Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego +, który jest kontynuacją już historycznego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie informuje, że przyjmuje zgłoszenia osób chętnych do skorzystania z pomocy w formie paczek żywnościowych.
Z powyższej pomocy mogą skorzystać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i których dochód nie przekracza 265% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.:
• 2056,40  zł netto — dla osoby samotnie gospodarującej
• 1590,00  zł netto — dla osoby w rodzinie
Osoby, które chcą skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach realizacji Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus proszone są o kontakt  z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie osobiście w godzinach pracy placówki od 7.30 do 15.30.
Okres realizacji dystrybucji artykułów spożywczych rozpoczyna się od 15 lipca 2024 r. i trwać będzie do końca
listopada 2024r.
Żywność wydawana będzie od dnia 18 lipca 2024 r.

Czytaj więcej o: Program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego

3 lipca 2024

Dziękujemy serdecznie Panu Jarosławowi Stawiarskiemu Marszałkowi Województwa Lubelskiego za objęcie honorowym patronatem uroczystości 81. rocznicy wysiedlenia Aleksandrowa. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni za Pańskie wsparcie i uznanie naszych działań, dzięki czemu nasza inicjatywa nabrała jeszcze większego znaczenia.

Czytaj więcej o: Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego
Powiększ zdjęcie

Letni kiermasz książek pn. „Książka za książkę lub uśmiech”

2 lipca 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie organizuje w okresie wakacji Letni kiermasz książek  pn. „Książka za książkę lub uśmiech”.

Na wszystkich odwiedzających naszą bibliotekę czeka oferta kilkuset tytułów. Są wśród nich książki dla dzieci, literatura piękna dla dorosłych oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin życia. Uczestnicy kiermaszu mogą po prostu zabrać ze sobą książki, które ich zaciekawiły. Podziękowaniem za wybrane książki jest uśmiech. Mogą także przynieść ze sobą książki i wymienić je na inne.

Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Letni kiermasz książek pn. „Książka za książkę lub uśmiech”
Powiększ zdjęcie

Informacja o wyjeździe na wystawę rolniczą do Sitna

1 lipca 2024

Szanowni mieszkańcy Gminy Aleksandrów, dnia 7 lipca 2024 r. Wójt Gminy Aleksandrów organizuje wyjazd na wystawe rolniczą do Sitna. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału.

Czytaj więcej o: Informacja o wyjeździe na wystawę rolniczą do Sitna