Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Białe ferie w bibliotece

Białe ferie w bibliotece

20 lutego 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie podczas zimiowego wypoczynku zaprosiła dzieci do udziału w akcji „Ferie w bibliotece. W Krainie Zimy”.

Czytaj więcej o: Białe ferie w bibliotece
Przejdź do - „Zima w literaturze”- projekt edukacyjny

„Zima w literaturze”- projekt edukacyjny

31 stycznia 2024

„Zima w literaturze” to projekt edukacyjny, który przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie dla uczniów klas szóstych. Realizowały go cztery zespoły projektowe pod opieką merytoryczną nauczycieli języka polskiego, Urszuli Brodziak i Katarzyny Otkały- Minkiewicz.  Uczniowie biorący w nim udział poszukiwali zimy w różnych gatunkach i rodzajach literackich jak: baśnie, opowiadania, powieści. Nabywali oni kompetencje kluczowe: językowe, cyfrowe, artystyczne, społeczne oraz w zakresie: uczenia się, świadomości i ekspresji kulturalnej.

Czytaj więcej o: „Zima w literaturze”- projekt edukacyjny
Przejdź do - Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur”  o zasięgu ogólnopolskim za listopad 2023 r.

Nagroda w konkursie „Klubowicze do Klawiatur” o zasięgu ogólnopolskim za listopad 2023 r.

17 stycznia 2024

Miło nam poinformować, że nasza klubowicza, Izabela Rykowska

z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie została nagrodzona w całorocznym konkursie „Klubowicze do Klawiatur” dla Klubowiczów skupionych w Dyskusyjnych Klubach Książki, którego organizatorem  jest Instytut Książki.

Iza otrzymała nagrodę w kategorii dzieci i młodzież za miesiąc listopad 2023 roku,  za recenzję książki „O kocie, który ratował książki” Sosuke Natsukawy.

Gratulujemy laureatce!

Przejdź do - Czytak 4 dostępny w naszej bibliotece Czytanie książek łatwiejsze dla osób niewidomych i słabowidzących  dzięki tej usłudze w naszej bibliotece

Czytak 4 dostępny w naszej bibliotece Czytanie książek łatwiejsze dla osób niewidomych i słabowidzących dzięki tej usłudze w naszej bibliotece

17 stycznia 2024

Miło jest nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna  w Aleksandrowie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – Edycja 2023” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej o: Czytak 4 dostępny w naszej bibliotece Czytanie książek łatwiejsze dla osób niewidomych i słabowidzących dzięki tej usłudze w naszej bibliotece
Przejdź do -  Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie Pluszowe misie mają niezwykłą moc

Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie Pluszowe misie mają niezwykłą moc

19 grudnia 2023

       Misie pluszowe to ulubione zabawki dzieci od wielu pokoleń. Często maluchy traktują je jako swoich pluszowych przyjaciół.

Czytaj więcej o: Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie Pluszowe misie mają niezwykłą moc
Przejdź do - Akcja „Książka z dedykacją”

Akcja „Książka z dedykacją”

7 grudnia 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie prowadziła akcję „Książka z dedykacją”. Głównym organizatorem akcji jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju.

Czytaj więcej o: Akcja „Książka z dedykacją”
Przejdź do - Ogólnopolska akcja społeczna „Podaruj wiersz”

Ogólnopolska akcja społeczna „Podaruj wiersz”

4 grudnia 2023

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie również w tym roku włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” prowadzonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta.  Partnerem akcji „Podaruj wiersz” jest Biblioteka Narodowa w Warszawie.

Czytaj więcej o: Ogólnopolska akcja społeczna „Podaruj wiersz”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: