Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wystawa „Lubelskie DNA"

Wystawa „Lubelskie DNA"

9 stycznia 2023

Lubelskie DNA to tytuł wystawy objazdowej prezentującej dorobek kulturowy Lubelszczyzny. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie można ją oglądać od 5 stycznia do 3 lutego 2023 roku. 

Wystawę prezentujemy dzięki jej udostępnieniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Została ona przygotowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019. Ekspozycja w formie roll-upów została opracowana  przez WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie z wykorzystaniem jej zbiorów. Wystawa ma na celu, jak podają jej autorzy  „propagowanie wiedzy o regionie, a także uświadomienie, że troska o dziedzictwo historyczne i kulturę tradycyjną może być pomostem komunikacji i dialogu społecznego".

Zapraszamy!

Przejdź do - Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie  22.11.2022 r.

Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie 22.11.2022 r.

2 stycznia 2023

Misie  pluszowe to niezwykłe zabawki, które dzieci darzą wyjątkową uwagą. To bardzo często pluszowi przyjaciele maluchów. Natomiast Kubuś Puchatek to najsłynniejszy miś, który od pokoleń  wprowadza dzieci do świata literatury

Czytaj więcej o: Urodziny Literackiego i Pluszowego Misia w Aleksandrowie 22.11.2022 r.
Przejdź do - Program „Młoda Mowa – warsztaty i gry słowotwórcze w bibliotekach”

Program „Młoda Mowa – warsztaty i gry słowotwórcze w bibliotekach”

2 stycznia 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzięła udział w programie "Młoda Mowa- gry i warsztaty słowotwórcze" prowadzonym przez Centrum Edukacji  Obywatelskiej. Otrzymaliśmy prezenty od organizatora, np.: grę  "Łap za słówka. Pomysłowa gra językowa", książkę z serii „Minecraft”, czy Słownik Domowy . W realizację programu zaangażowała się także pani Anna Kwiatkowska nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie. Odbyła się akcja informacyjna: plakat, młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki została ambasadorami projektu wśród swoich rówieśników i zaczęła się przygoda z językiem młodych.

Czytaj więcej o: Program „Młoda Mowa – warsztaty i gry słowotwórcze w bibliotekach”
Przejdź do - Wyróżnienie w konkursie Nocy Bibliotek 2022 dla Biblioteki w Aleksandrowie

Wyróżnienie w konkursie Nocy Bibliotek 2022 dla Biblioteki w Aleksandrowie

2 stycznia 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie otrzymała wyróżnienie w konkursie Nocy Bibliotek 2022 za realizację akcji, u nas pod hasłem „To się musi powieść- moda na zero waste i czytanie”. Nasza placówka znalazła się w gronie 40 bibliotek wyróżnionych.  W inspiracjach i dobrych praktykach Nocy Bibliotek 2022 znalazła się także nasza propozycja: „Książkowe zero-waste”- „Zapomniana, przeczytana, zniszczona, ale może ożyć w stylu zero waste” warsztaty zero-waste przedstawiające różne możliwości na ponowne wykorzystanie niechcianych książek.

Czytaj więcej o: Wyróżnienie w konkursie Nocy Bibliotek 2022 dla Biblioteki w Aleksandrowie
Przejdź do - Zabawa „Najbardziej znana rzeka  na terenie powiatu biłgorajskiego”

Zabawa „Najbardziej znana rzeka na terenie powiatu biłgorajskiego”

2 stycznia 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie w tym roku przeprowadziła zabawę o zasięgu powiatowym pn. „Najbardziej znana rzeka na terenie powiatu biłgorajskiego”.  Patronat honorowy objęli nad nią: Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju i Wójt Gminy Aleksandrów, a patronat medialny „Nowa Gazeta Biłgorajska”. 

Czytaj więcej o: Zabawa „Najbardziej znana rzeka na terenie powiatu biłgorajskiego”
Przejdź do - Nagroda dla DKK „Okładka”  za realizację akcji "Każdy Cel Jest Ważny!"

Nagroda dla DKK „Okładka” za realizację akcji "Każdy Cel Jest Ważny!"

2 grudnia 2022

Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie zdobył nagrodę w akcji "Każdy Cel Jest Ważny!" w 2022 roku.

Nasze działanie zostało docenione przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie, oto wiadomość jaką otrzymaliśmy:

„Drodzy Moderatorzy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatami akcji "Każdy Cel Jest Ważny!" w 2022 roku zostały  następujące Dyskusyjne Kluby Książki:

- w kategorii dziecięco-młodzieżowej - (po raz drugi!) Klub "Okładka" działający przy GBP w Aleksandrowie,

Czytaj więcej o: Nagroda dla DKK „Okładka” za realizację akcji "Każdy Cel Jest Ważny!"
Przejdź do - Przychodzi przedszkolak do biblioteki… Projekt „Mała książka - wielki człowiek”  w aleksandrowskiej bibliotece

Przychodzi przedszkolak do biblioteki… Projekt „Mała książka - wielki człowiek” w aleksandrowskiej bibliotece

29 listopada 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie bierze udział w projekcie „Mała książka - wielki człowiek”. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w realizacji tego działania jest Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, które pomaga bardzo aktywnie w jego promocji.  Jest on adresowany do dzieci urodzonych w latach 2016- 2019 i ma na celu zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Czytaj więcej o: Przychodzi przedszkolak do biblioteki… Projekt „Mała książka - wielki człowiek” w aleksandrowskiej bibliotece

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: